Õunabrändi liköör

Õunabrändi liköör

Õunabrändi ja õunamahla segamisel loodav jook on kõige paremini tuntud Normandia pommeau nime all.  

Legendi järgi taas kord üks õnnetu juhuse tahtel sündinud leiutis, on see suurepärane täiendus siidri- ja brändilvalikule
aperitiivi või digestiivina. 

Umbes kolmandiku väga noore brändi ja kahe kolmandiku värske magusa mahla segu hoitakse tavaliselt enne villimist veel
mõned aastad tammevaadis. Või siis mitte, kui on võtta midagi nii erilist nagu Kingston Black õunamahl.

  1. The Somerset Pomona 20%vol 50cl

  The Somerset Pomona 20%vol 50cl

  Pomona on oma nime saanud Vana-Rooma õunajumalannalt, rikkaliku ja viljaka saagi kaitsjalt. Somerset Pomonas saavad kokku Julian Temperley kuulus õunabrändi ja traditsiooniliste siidriõunte mahl. Peale “salajase retsepti” järgi kokkusegamist valmib jook tammevaatides veel kaks aastat.

  AROOM JA MAITSE
  Kõige alus on õun ja seda on tunda igas nüansis. Naturaalse siidri aroomid on soojad ja elavad. Mitmekordne tammevaadis küpsemine lisab vürtse, millele tuleb juurde karamell. Sarnaselt kõigi teiste Julian Temperley jookidega, domineerib maitses äratuntavalt ehe siidriõun. Magusus on õunte ja brändimaitsega täiuslikus tasakaalus ja ei muutu kunagi liialt domineerivaks.

  KUIDAS NAUTIDA
  Suurepärane soojendav digestiiv peale ükskõik millist söögikorda, kui kellaaeg seda lubab. Ohustab portveini ja šerrisõprade seniseid lemmikuid. Loodud nautimiseks koos juustuga , eriti cheddariga, mille sünnikoht Cheddar Gorge on sealsamas Somersetis. Kui ilm on palav, siis miks mitte jääga ja kokteilide koostisosana.

  15,00 €

  Laost otsas

 2. Kingston Black Apple Aperitif 18%vol 50cl

  Kingston Black Apple Aperitif 18%vol 50cl

  See eriline aperitiiv on loodud legendaarse siidriõuna Kingston Black’i mahla ja Somerseti Cider Brandy segamisel. Kuulsa prantsuse Pommeu lähedane sugulane, aga tugeva inglise iseloomuga.

  AROOM JA MAITSE
  Küpse õuna aroomidele järgneb eksimatu siidriõunte iseloomulik magus ja mõru. Kingston Blacki tanniin avaldub kuivas järelmaitses. Rikkalik, tugevamaitseline, balanseeritud. Kõik cider brandy sügavad maitsed on mahendatult esil. Värskendav ja soojendav samaaegselt.

  KUIDAS NAUTIDA
  Suurepärane aperitiiv lihtsalt jääga, või digestiiv jahutamata kujul. Proovi kokteilina, näiteks koos Kingston Black’I pudelis kääritatud siidriga või vahuveiniga.

  14,00 €