Siider

Siider

Burrow Hill Cider’is Inglismaal Somersetis on kuulsa Burrow Hill’i mäe jalamil tehtud värketest õuntest siidrit juba 150 aastat. 
Igal aastal pressitakse Burrow Hillis umbes miljon liitrit oma siidriõunte mahla. Sellest kohapeal farmis kääritatud siider jagatakse võrdselt erinevate siidrite ja bränditootmise vahel.Burrow Hilli siidrid võidavad auhindu peaaegu igal aastal. Need on valmistatud puhtast värskest kohalikust õunamahlast, mitte kontsentraadist ja lisanditest, nagu enamus siidri nime all poes müüdavaid jooke.

hogans logoHogan’s on uue põlvkonna siidrimaja Kesk-Inglimaalt, kes teeb tänuväärset tööd muutmaks traditsiooniliselt valmistatud siidrit  änapäevasele siidrisõbrale omaseks läbi moodsama välimuse ja maitse. Kuigi Allen Hogan on siidrit valmistanud vaevalt kümnendi, on mitmed auhinnad tunnistuseks valitud tee õigsusest.

           


 1. Burrow Hill Medium Dry Perry 50cl 6.3%vol 50cl

  Burrow Hill Medium Perry

  Naturaalne poolkuiv perry, ehk pirnisiider. Inglismaal on ütlus, et õunapuu istutad sa oma lastele, perry pirnide puu aga lastelastele.

  Pirnidest siidri valmistamine on iidne kunst, mis vahepeal peaaegu välja suri. Lääne-Inglismaal on perry pirnide kasvatamine jälle hoo sisse saanud, aga täna on seda vilja suurtes kogustes raske leida. Burrow Hill’I perry on auhinnatud elegantne, mõõdukalt karboniseeritud pirnisiider, valmistatud siidrifarmis kohalikest pirnides.

 2. Hogan's Medium Cider

  Hogan's Medium Cider

  Kuldset värvi, mõnusa tiheda mulliga, karamelline ja värskelt õunane hästi balanseeritud siider.

  Auhinnad:

  Gold Medal at 2014 Great Lakes International Cider and Perry Competition
  Reserve Supreme Champion Cider at the 2013 Royal Bath and West Cider Show, the biggest cider competition in the world

 3. Hogan's Vintage Perry

  Hogan's Vintage Perry

  Poolkuiv, mõõdukalt karboniseeritud šampanjavärvi traditsiooniline Inglise perry. Hästi balanseeritud hapusus, mõrusus ja magusus teevad sellest haruldaselt delikaatse ja erilise joogi.

  50cl Alc. 5.4%vol 

   

 4. Burrow Hill'i siidriäädikas

  Burrow Hill'i siidriäädikas

  Valmistatud parimast Somerseti siidrist, mille õunad on kasvanud Burrow Hilli aedades. Sobib hästi lisandiks toiduvalmistamisel ning on imeline salatikastmetes. Ammustest aegadest on siidriäädikat peetud ka heaks ravimiks.

  50cl.

  5,00 €

 5. Hogan's Dry Cider

  Hogan's Dry Cider

  Sügavkuldne, mõnusa tiheda mulliga kuiv siider puuviljase siidriõunase mõruda alatooniga.

  Auhinnad:

  Silver Medal at 2013 Great Lakes International Cider and Perry Competition
  First Place at the 2012 Royal Bath and West Cider Show, the biggest cider competition in the World

  4,00 €