Siider

Siider

Burrow Hill Cider’is Inglismaal Somersetis on kuulsa Burrow Hill’i mäe jalamil tehtud värketest õuntest siidrit juba 150 aastat. 
Igal aastal pressitakse Burrow Hillis umbes miljon liitrit oma siidriõunte mahla. Sellest kohapeal farmis kääritatud siider jagatakse võrdselt erinevate siidrite ja bränditootmise vahel.Burrow Hilli siidrid võidavad auhindu peaaegu igal aastal. Need on valmistatud puhtast värskest kohalikust õunamahlast, mitte kontsentraadist ja lisanditest, nagu enamus siidri nime all poes müüdavaid jooke.

hogans logoHogan’s on uue põlvkonna siidrimaja Kesk-Inglimaalt, kes teeb tänuväärset tööd muutmaks traditsiooniliselt valmistatud siidrit  änapäevasele siidrisõbrale omaseks läbi moodsama välimuse ja maitse. Kuigi Allen Hogan on siidrit valmistanud vaevalt kümnendi, on mitmed auhinnad tunnistuseks valitud tee õigsusest.

           


 1. Burrow Hill Medium Dry Perry 50cl 6.3%vol 50cl

  Burrow Hill Medium Perry

  Naturaalne poolkuiv perry, ehk pirnisiider. Inglismaal on ütlus, et õunapuu istutad sa oma lastele, perry pirnide puu aga lastelastele.

  Pirnidest siidri valmistamine on iidne kunst, mis vahepeal peaaegu välja suri. Lääne-Inglismaal on perry pirnide kasvatamine jälle hoo sisse saanud, aga täna on seda vilja suurtes kogustes raske leida. Burrow Hill’I perry on auhinnatud elegantne, mõõdukalt karboniseeritud pirnisiider, valmistatud siidrifarmis kohalikest pirnides.

 2. Hogan's Medium Cider

  Hogan's Medium Cider

  Kuldset värvi, mõnusa tiheda mulliga, karamelline ja värskelt õunane hästi balanseeritud siider.

  Auhinnad:

  Gold Medal at 2014 Great Lakes International Cider and Perry Competition
  Reserve Supreme Champion Cider at the 2013 Royal Bath and West Cider Show, the biggest cider competition in the world

 3. Burrow Hill Jääsiider

  Burrow Hill Jääsiider

  Jääsiider valmib siidriõunte mahla külmutamise teel enne kääritamist. Külmkontsentreerimise teel saadud mahl ja siider on intensiivse rikkaliku maitsega, kus on erilise võimendatusega tunda Somerseti siidriõunte mõrudat tanniini, mis selle maakonna siidri maailmakuulsaks teinud on. Ice Cider on suurepärane aperitiivi või digestiivina, või ka osana heast kokteilist.

  Burrow Hill Ice Cider võitis 2015 Financial Times'i elustiiliajakirja pimetestis Parima Siidri auhinna.

  17,00 €

 4. Hogan's French Revelation siider

  Hogan's French Revelation siider

  Hogan's French Revelation Cider on Esimene päris keeved siider Eestis. 

  Keeving on siidrivalmistamise üks elegantsemaid stiile ja peenemaid kunste. Mahla loodusliku töötlemisega saavutatakse aeglane eriti aeglane ja käärimine, mis lõpeb enne, kui siider täiesti kuivaks on käärinud. Nii tekib ülimalt stiilne ja sametiselt pehme siider. Nii on aastasadu valmistatud õiget Normandia cidre bouché'i.

  50cl Alc. 4.8%vol

 5. Burrow Hill Farm Pressed Cider 6%vol 50cl

  Burrow Hill Farm Pressed Cider

  Poolkuiv tammevaatides küpsenud siider, mis on keskmiselt karboniseeritud. Iseloomulik siidriõunte tanniin teeb suu kuivaks ja loob pika järelmaitse.

  Klassikaline Somerseti siider, pressitud vähemalt üheteistkümnest erinevast õunasordist Burrow Hilli oma aedadest. Erinevalt tööstuslikest naabritest läheb värske mahl otse kääritamisele, ilma vahepeal kontsentraadiks muutumiseta.

  50 cl Alc. 6%vol

 6. Burrow Hill Kingston Black Dry Cider

  Burrow Hill Kingston Black Dry Cider

  Ehe pudelis kääritatud siider, tõeline õuna-champagne. Valmistatud ühest õunasordist. Kingston Black on legendaarne siidriõun, millel usutakse olevat kõik vajalik, et luua täiuslik siider. Pudelis küpsenud vähemalt aasta.

  AROOM JA MAITSE
  Tõelise siidriõuna aroom, mida kodumaistes õuntes kunagi ei ole. Avamisel ettevaatust, vahutab ja tahab hoolimatul käsitsemisel pudelist ise välja tulla, nagu šampus. Maitse on eriline, nagu ainult ühe-sordi-joogist oodata ongi. Peaaegu kuiv, õunaselt happelise järelmaitsega. Maalähedane, ent suursugune.

  KUIDAS NAUTIDA
  Sobib igale heale söögilauale. Pigem kokkulöömiseks ja toostiks, kui janukustutamiseks. Aeg on šampuseklaasid tolmust puhtaks pühkida.

  11%vol 75cl

  15,00 €

 7. Burrow Hill'i siidriäädikas

  Burrow Hill'i siidriäädikas

  Valmistatud parimast Somerseti siidrist, mille õunad on kasvanud Burrow Hilli aedades. Sobib hästi lisandiks toiduvalmistamisel ning on imeline salatikastmetes. Ammustest aegadest on siidriäädikat peetud ka heaks ravimiks.

  50cl.

  4,90 €

 8. Hogan's Dry Cider

  Hogan's Dry Cider

  Sügavkuldne, mõnusa tiheda mulliga kuiv siider puuviljase siidriõunase mõruda alatooniga.

  Auhinnad:

  Silver Medal at 2013 Great Lakes International Cider and Perry Competition
  First Place at the 2012 Royal Bath and West Cider Show, the biggest cider competition in the World

 9. Hogan's Vintage Perry

  Hogan's Vintage Perry

  Poolkuiv, mõõdukalt karboniseeritud šampanjavärvi traditsiooniline Inglise perry. Hästi balanseeritud hapusus, mõrusus ja magusus teevad sellest haruldaselt delikaatse ja erilise joogi.

  Auhinnad:

  Gold Medal and Best of Show- Highly Commended at 2014 Great Lakes International Cider and Perry Competition

  Bronze Medal at 2013 Three Counties Cider and Perry Competition

  Bronze Medal at 2013 Royal Bath and West Cider Show, the biggest cider competition in the World