Teater

Eelmise suve menulavastus “Stseenid ühest abielust “ tuleb taas! Etendused juba juulis ja augustis!

“Stseenid ühest abielust”

Autor Ingmar Bergman
Tõlkija Anu Saluäär
Kunstnik-lavastaja Kristjan Suits
Dramaturg-lavastaja Mehis Pihla (Eesti Draamateater)
Produtsent Margit Roosaar

Osades:

Evelin Võigemast (Tallinna Linnateater)

Märt Avandi (Pärnu Teater “Endla”)

Kersti Heinloo (Eesti Draamateater)

Äratuntav lugu ühisest elust. Kõik, nagu ikka – tülid, leppimised, lapsed, vanemad, lõputud kohustused, kompromissid ja kaks mõistlikku inimest, kes tahavad kõige selle keskel õnnelikud olla. Kas on võimalik suhtesse sisse planeerida vabadus ja spontaansus? Aga kirg? Ingmar Bergmani klassikaks saanud teose „Stseene ühest abielust” lavastamise ind ei ole jahtunud terves maailmas. See lugu on kriipivalt tõetruu ja inimlik, seega tõeline kullaproov igale näitlejale. Kas kõigest saab oma abikaasaga rääkida? Kas üldse tohib kõigest rääkida? Kuidas tunda ära see hetk, mil kõik see ei väärigi enam päästmist.

Esietendus toimus 15. juuli 2021 Jaanihanso Siidrivabriku teatrisaalis Pärnumaal, Kaelasel. Lavastuse valmimist toetas Eesti Kultuurikapital.

Etendused suvel 2022: 06.07, 07.07, 08.07, 09.07, 12.07, 13.07, 14.07, 15.07, 18.07, 19.07, 20.07, 22.07, 23.07, 27.07, 28.07, 01.08, 02,08, 03.08.

Jaanihanso on ajaloolise talukoha ülesehitamisel loodud siidrimaja. Eeskujuks on Somerseti siidrifarmide vaimus tootmine, kus omavahel põimuvad kohalikku keskkonda väärtustav looduslähedus, kõrge kvaliteet ja traditsioonid. Nagu pusletükid sobituvad lõpuks kokku, osutus aastaid üle põllu silma riivanud vana kolhoositöökoda ideaalseks asupaigaks Jaanihanso Siidrivabriku tegemiseks. 2017 aastal renoveeriti vabriku kõrvalasetsevast töökojast CiderHouse nimelise maja, kus korraldame sündmusi ja siidrimaitsmisi. Eelmisel suvel kohandasime töökojast väikese hubase teatrisaali. Publikule on loodud saalis 20 cm tõusuga tribüünil, esimesed read asuvad põrandal mänguplatsiga ühel tasandil. Kohapeal töötavad mitmed kohvikud, ettetellimisega on võimalik osaleda Siidrivabrikus ekskursioonil ja degusteerida toodangut. Ekskursiooni pikkus on 1 tund 30 minutit.

Piletid Piletimaailmast alates 07.11.2021, lisainfo ja gruppide broneeringud, alates 32 külastajat – margit@kujunduskuur.com

Etendust korraldab SKENE Katus Kunstile MTÜ www.skene.ee

Teatrikülastaja meelespea

 • Etenduse pikkus on 2 tundi 15 min koos ühe vaheajaga.
 • Etendus toimub siseruumis. 
 • Etendusele tulles palume järgida Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud reegleid, reeglid leiad Terviseameti lehelt www.terviseamet.ee
 • Etendust soovitame vaadata alates 12ndast eluaastast.
 • Etendusele palume tulla aegsasti, et leida parkimiskoht, publikuteenindaja jõuaks kontrollida pileteid ja covid-tõendeid. 
 • Hilinejaid saali ei lubata. 
 • Etenduse ajaks palume mobiiltelefonid panna lennurežiimile või välja lülitada, töötavad nutiseadmed segavad näitlejaid ja lavatehnikat.
 • Kõigi ohutuse tagamiseks ei lubata külastajaid saali lahtise toidu ja joogiga, kaasa võib võtta plastpudelis vett.
 • Lemmikloomad ei ole etendusele lubatud.
 • Etenduse filmimine ja pildistamine on lubatud ainult kokkuleppel korraldajaga.
 • Ratastoolis külastajal palume enne piletiostu võtta ühendust korraldajaga, et leida parim vaatajakoht saalis.