Teater

“Stseenid ühest abielust “ tuleb taas!

Viimased etendused suvel 2023:

05.07, 06.07, 07.07, 08.07, 12.07, 13.07, 14.07, 15.07, 19.07, 20.07, 21.07, 24.07,
25.07, 28.07, 29.07, 30.07.

“Stseenid ühest abielust”

Autor Ingmar Bergman
Tõlkija Anu Saluäär
Kunstnik-lavastaja Kristjan Suits
Dramaturg-lavastaja Mehis Pihla (Eesti Draamateater)
Produtsent Margit Roosaar

Osades:

Evelin Võigemast (Tallinna Linnateater)

Märt Avandi (Pärnu Teater “Endla”)

Kersti Heinloo (Eesti Draamateater) või Liisa Pulk

Äratuntav lugu ühisest elust. Kõik, nagu ikka – tülid, leppimised, lapsed, vanemad, lõputud kohustused, kompromissid ja kaks mõistlikku inimest, kes tahavad kõige selle keskel õnnelikud olla. Kas on võimalik suhtesse sisse planeerida vabadus ja spontaansus? Aga kirg? Ingmar Bergmani klassikaks saanud teose „Stseene ühest abielust” lavastamise ind ei ole jahtunud terves maailmas. See lugu on kriipivalt tõetruu ja inimlik, seega tõeline kullaproov igale näitlejale. Kas kõigest saab oma abikaasaga rääkida? Kas üldse tohib kõigest rääkida? Kuidas tunda ära see hetk, mil kõik see ei väärigi enam päästmist.

Esietendus toimus 15. juuli 2021 Jaanihanso Siidrivabriku teatrisaalis Pärnumaal, Kaelasel. Lavastuse valmimist toetas Eesti Kultuurikapital.

Jaanihanso on ajaloolise talukoha ülesehitamisel loodud siidrimaja. Eeskujuks on Somerseti siidrifarmide vaimus tootmine, kus omavahel põimuvad kohalikku keskkonda väärtustav looduslähedus, kõrge kvaliteet ja traditsioonid. Nagu pusletükid sobituvad lõpuks kokku, osutus aastaid üle põllu silma riivanud vana kolhoositöökoda ideaalseks asupaigaks Jaanihanso Siidrivabriku tegemiseks. 2017 aastal renoveeriti vabriku kõrvalasetsevast töökojast CiderHouse nimelise maja, kus korraldame sündmusi ja siidrimaitsmisi.

2021 kohandati töökojast väike hubane teatrisaal, aastal 2022 ehitati saali kaasaegne ventilatsioon. Publikule on loodud saalis 20 cm tõusuga tribüün, esimesed read asuvad põrandal mänguplatsiga ühel tasandil.

Kohapeal töötavad mitmed kohvikud.

Eraldi piletiga on võimalik osaleda Siidrivabrikus ekskursioonil ja degusteerida toodangut. Ekskursiooni pikkus on 1 tund 30 minutit.

Siidrivabrikule lähim majutuskoht asub Kaelase mõisas, broneerimine ja info: niklas.pohjanvirta@kolumbus.fi

Etendust korraldab SKENE Katus Kunstile MTÜ www.skene.ee

Piletid müügil PILETIMAAILMAS ja Jaanihanso veebipoes. Ekskursiooni ja degustatsiooni piletid müügil PILETIMAAILMAS ja Jaanihanso veebipoes.

Teatrikülastaja meelespea

  • Etendus toimub siseruumis.
  • Etendust soovitame vaadata alates 12ndast eluaastast, alla 12 aastaseid lapsi ei ole lubatud etendusele kaasa võtta. Korraldaja ei paku kohapeal lastehoiuteenust.
  • Etendusele palume tulla aegsasti, et leida parkimiskoht, publikuteenindaja jõuaks kontrollida pileteid. Hilinejaid saali ei lubata.
  • Etenduse ajaks palume mobiiltelefonid panna lennurežiimile või välja lülitada, töötavad nutiseadmed segavad näitlejaid ja lavatehnikat.
  • Kõigi ohutuse tagamiseks ei lubata külastajaid saali lahtise toidu ja joogiga, kaasa võib võttaplastpudelis vett.
  • Lemmikloomad ei ole etendusele lubatud.
  • Etenduse ajal filmimine, pildistamine ja telefoniga rääkimine ei ole lubatud.
  • Ratastoolis külastajal palume enne piletiostu võtta ühendust korraldajaga meili teel margit@kujunduskuur.com või telefonitsi 5152209, et leida parim vaatajakoht saalis. .

Fotode autor: Siim Vahur